Ubytovanie Martinské hole

Chata MartinSki je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí majú radi letné či zimné aktivity v prostredí našej krásnej slovenskej prírody. Umiesnená na Martinských holiach, v tesnej blízkosti svahov lyžiarskeho strediska Winter Park Martinky, ponúka jedinečné ubytovanie. K najbližšiemu lyžiarskemu svahu je to len 150 metrov.

Celoročne sa tu ponúkajú rôzne možnosti turistiky. Medzi obľúbené aktivity patrí zdolanie Martinskej ferraty. Môžete sa tak ubytovať u nás, požičiať si v neďalekej požičovni kolobežky a zbehnúť na nich dole z Martinských holí. Po ich odovzdaní si môžete požičiať ferratový set a vydať sa na ferratu. Martinská ferrata je úžasný zážitok, ale určite dbajte na svoju bezpečnosť. Ferratový set nie je povinný, ale odporúčame ho. Pre tých odvážnych odporúčame aspoň použitie rukavíc, aby ste si nezranili ruky, držaním sa oceľových lán. Po jej výjdení ste prakticky kúsok od vášho ubytovania na chate MartinSki na Martinských holiach. Ak vám zostane dostatok energie, na druhý deň si môžete spraviť výlet na martinský vysielač, prípadne pokračovať až na najvyšší vrch Martinských holí – Minčol. Tu si užijete krásne výhľady na Martinský aj Žilinský kraj. Nájdu sa aj odvážlivci, ktorí okolité trasy v blízkosti chaty absolvujú na horských bicykloch. V taktomto prípade buďte ohľaduplní voči ostatným turistom. Niektoré turistické trasy, prechádzajúce cez kosodrevinu, sú úzke a v takom prípade dajte prednosť peším turistom alebo si zvoľte trasy, ktoré ponúkajú dostatok miesta.

Tipy na letné aktivity Martinské holeTipy na zimné aktivity Martinské hole

Skvelá lyžovačka na Martinských holiach. Užite si lyžiarske svahy areálu Winter Park Martinky. Po lyžovačke si vychutnajte relax a oddych ubytovaní na chate MartinSki.