Dôležité informácie

Pokiaľ chcete ísť autom až hore do strediska Winter Park Martinky vo výške 1 240 m n.m., musíte sa riadiť pravidlami a pokynmi pracovníkov lyžiarskeho strediska Winter Park Martinky. Cesta je jednosmerná, preto sa chodí smerom hore alebo dole iba v stanovených časoch. Zároveň je potrebné aby vozidlá boli vybavené snehovými reťazami, ktoré podľa pokynov pracovníkov na rampe pravdepodobne budete musieť použiť.

V prípade, že nemáte so sebou snehové reťaze, môžete využiť možnosť zakúpiť si snehové reťaze v štandardných rozmeroch u pracovníka na rampe. Snehové reťaze sa nedajú zapožičať, ale iba zakúpiť.

Dovoľujeme si požiadať návštevníkov Winter Parku Martinky, aby boli počas jazdy po účelovej komunikácii k sebe mimoriadne ohľaduplní a tolerantní. Cesta trvá približne 20 minút a vôbec nezáleží na nejakej tej minútke, takže dodržujte rýchlostné obmedzenie a jazdite hore či dole maximálnou rýchlosťou 30 km / hod. Vyššia rýchlosť nemusí byť bezpečná pre vás a pre ostatných na ceste. Nevytláčajte druhé vozidlá, dodržiavajte dostatočné odstupy. Vaša prípadná kolízia s iným vozidlom znemožní ostatným dostať sa do alebo zo strediska Winter Park Martinky a namiesto príjemnej lyžovačky vás ale aj ostatných bude čakať viac starostí ako radosti. Vopred vám ďakujeme za vašu bezpečnú a zodpovednú jazdu!

Kapacita parkovísk je obmedzená. V lyžiarskom stredisku Winter Park Martinky sa neplatí poplatok za použitie účelovej komunikácie ani poplatky za parkovanie motorového vozidla. 

Časový harmonogram dopravných obmedzení na ceste na Martinské hole:

  • nahor môžete ísť iba v čase od 06:00 do 12:00 a od 19:00 do 24:00 hod.
  • nadol môžete ísť iba v čase od 13:00 do 18:00 a od 01:00 do 05:00 hod.