Chata na Martinských holiach

Pre turistov, ktorí sa rozhodli preskúmať rôzne turistické chodníčky na Martinských holiach, je skvelým miestom na ubytovanie chata s originálnym názvom a dušou – MartinSki. Chata Vám v zime poskytne luxusné, útulné a teplé útočisko. Ubytovanie je v blízkosti lyžiarskeho strediska Martinky. Stačí si už len požičiať lyže alebo snowboard v požičovni priamo v stredisku a vybehnúť na svah.

Ak si chcete užiť výnimočného Silvestra alebo Veľkú noc v krásnej horskej prírode, nezabudnite, že o tieto termíny je veľký záujem. Preto si zarezervujte našu chatu v dostatočnom predstihu. Prenajatie chaty je samozrejme možné aj v bežné dni, počas celého roka.

Či už s turistikou začínate alebo ste skúsený turista, turistická skupina, vytrvalostný bežec, cyklista alebo iba chcete nabiť seba, svoju rodinu a blízkych energiou z príjemnej prechádzky, každý si tu nájde to svoje. 

Možností cestičiek je viacero – obľúbená na pešiu turistiku je hlavne trasa zo Strání, kde cesta vedia cez tzv. delo (Hodinovku) a pokračuje ďalej smer Martinské hole, kde sa plynule spája aj s cestou pre autá. Alebo sa zo Strání môžete vybrať Ferratou HZS Martinské hole, ktorá je veľmi vyhľadávaným zážitkom s istou dávkou adrenalínu. Na Ferratu je vhodné využiť aj Ferratový set.  Prípadne môžete využiť dlhšiu alternatívu turistiky – z Kolónie Hviezdy, či Piatrovej alebo opačného smeru z Rajeckých Teplíc. 

Po dosiahnutí cieľa Martinské hole – SKI Martinky turistické zážitky nekončia. Práve naopak. Môžete sa vydať ďalej na turistické dobrodružstvá – na vysielač Krížava (1430 m.n.m). Plynule si ďalej môžete krásnou hrebeňovkou vychutnať pohľady smerom do Turčianskej kotliny alebo na Žilinu. Ako odmenou Vám bude dosiahnutie vrchu Minčol ( 1364 m.n.m). Za dobrého počasia sa Vám naskytne nádherný výhľad na všetky svetové strany, kde dovidíte na mestá Žilina, Martin, Vrútky, pohoria Malá a Veľká Fatra. Keď sa zahľadíte ďalej, dovidíte až na hrebene Západných a Vysokých Tatier, Veľký Choč, Babiu horu ale aj na Kysucké Beskydy. 

Trasy si môžete podľa predstáv vykombinovať na stránke www.freemap.sk

Turistika na Martinských holiach Vás nikdy neomrzí. V každom ročnom období, v každom počasí ponúka úplne iné výhľady, úplne iné zážitky. Dychberúcim zážitkom je inverzia, ktorá je tu doslovne čarovná a pomerne častá. 

Máte možnosť si tu vychutnať krásne sa prebúdzajúcu jar, energické leto, pestrofarebnú jeseň alebo rozprávkovú snehovú zimu. 

Turistika robí z ľudí príjemné bytosti, ktoré sa tu navzájom zvyknú úctivo pozdraviť.  Pohybom na čerstvom vzduchu, obklopený náručím horskej prírody, sa nám začnú vyplavovať v tele hormóny šťastia a okrem dobrej nálady si tak upevňujeme aj naše zdravie. Tak predsa hovorí aj staré latinské príslovie: 

„Lekár lieči, no príroda uzdravuje.“ 

Neprehliadnite aj

Tipy na letné aktivity Martinské holeTipy na zimné aktivity Martinské hole