Ferrata HZS

Ferrata HZS – je tu pre tých ktorý majú radi kombináciu turistiky s adrenalínom. Vďaka dobrovoľníkom Horskej záchrannej služby bola vybudovaná v roku 2013 (máj-september) a svojou atraktivitou sa hneď v roku 2013 stala jedným z najvyhľadavanejších turistických cieľov. V kaňone, ktorý vytvoril Pivovarský potok môžte nájsť dve varianty obtiažnosti a tou sú: variant B, variant C s celkovým prevýšením cca 760 metrov, kde nájdete množstvo adrenalínových zážitkov. Otvorená je celoročne okrem uzávierky ktorá je v dátumoch: 15.04 až 31.05 a 19.09 až 31.10.

Viac informácií o Ferrate HZS

Požičovňa ferratového setu FATRASKI

Ferratové sety si môžete zapožičať pri údolnej stanici bývalej lanovky – Martin miestna časť Stráne – na finálnom stanovišti – dojazde terénnych kolobežiek z Martinských holí, prípadne objednať/zarezervovať na danom mobilnom čísle.

Požičanie ferratového setu

Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Spa & Aquapark Turčianske Teplice – Vám prinesie okrem zábavy pre deti taktiež aj zaslúžený oddych spojený s liečivými účinkami jedinečnej turčianskej minerálnej termálnej vody (s teplotou na prameňoch 44 až 46 °C), ktorá má dokázateľné širokospektrálne účinky (na ochorenia pohybového ústrojenstva, neurologické, urologické, tráviaceho ústrojenstva, gynekologické, onkologické ochorania a choroby z povolania) vďaka vysokému obsahu minerálnych látok, kde v 1 litri sa nachádza až 1524mg/l.

Stránka aquaparku SPA Turčianske Teplice

Turistické trasy

Naprieč Martinskými holami sú už dlhé roky vyhľadávanými turistickými chodníkmi, ktoré prinášajú jedinečné výhľady a množstvo zaujímavostí. Medzi najznámejšie patrí: Martinské hole – horný okruh na vysielač, Martin – Martinské hole – Vrútky, Vrútky – Minčol – Martinské hole, Martin ATC Turiec – Martinské hole, ZSSK okruh Rajecké Teplice – Krížava – Vrútky

Cyklovýlety

Cyklovýlety si užijete naprieč Malou ale aj Veľkou Fatrou, kde môžete nájsť populárne cyklo-chodníky – Podhorým Lučanskej Malej fatry, Podhorým Krivánskej Malej Fatry, cez Saračníky, okruh Martinské hole, úbočiami Martinských holí, Podhorím Veľkej Fatry, Necpalskou dolinou, Gaderskou & Dedošovou dolinou, Belianskou dolinou, cyklo okruh Turcom, na Maguru.

Plte na Váhu (Strečno)

Plte na Váhu sú výbornou letnou aktivitou, ktorú si užijú nielen deti, kde môžte spoznávať okolie Strečna aj z inej perspektívy. Naskytnú sa Vám neopísateľné pohľady na okolie a hlavne vzrušujúce zážitky, ktoré Vás nabijú adrenalíom a energiou. Okrem toho spoznáte aj minulosť a históriu splavovania vďaka inštruktorom, ktorý Vás prevedú z hľadiska Váhu jeho historicky najznámejším úsekom – strečianska úžina.

Stránka Plte na Váhu

Šútovský vodopád

Patrí medzi tie najvyššie vodopády na Slovensku, zaujme svojou výškou stekajúcej vody, ktorá je až 38 metrov. Voda pritekajúca do vodopádu pramení v Mojžišových prameňoch a pokračuje Šútovským potokom. K tomuto najvyššiemu vodopádu Malej Fatry vedie nenáročná trasa z obce Šútovo dlhá cca 9km, ktorú prejdete normálnym tempom za približne 2,5 až 3 hodiny.

Kolobežky

Kolobežky, ktorých štartovacia línia sa nachádza približne 200 metrov od chaty MartinSki Mountain house, Vám prinesú množstvo zábavy a adrenalínu v podobe trasy dlhej 7km s prevýšením 700m, ktoré končí pri Wellness Penzióne Ferrata.

V meste Martin a jeho okolí sa nachádzajú aj tieto zaujímavé miesta:

 • Múzeum Slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch
 • Etnografické múzeum
 • Matica Slovenská
 • Slovenské národné múzeum
 • Turčianska galéria
 • Termálne kúpele Rajecké Teplice
 • Lietavský hrad
 • Budatínsky zámok
 • Kaštieľ Blatnica
 • Blatnický hrad
 • Sklabinský hrad
 • Hrad Strečno